Ukrajinská iniciativa Jižní Moravy z.s.

Svůj vznik datujeme od března roku 2014, kdy se skupina nadšených Ukrajinců, Čechů a Slováků rozhodla uspořádat večer ukrajinského spisovatele Tarase Ševčenka. Touto akcí v centru města jsme zahájili činnost spolku, který má od té doby na svědomí několik tanečních a kulturních večerů i dalších akcí seznamujících obyvatele Jižní Moravy s ukrajinskou kulturou. Následně jsme se stali pořadateli benefičních koncertů na podporu obětí posledních událostí na Ukrajině. Oficiálně zapsaným spolkem jsme se stali v srpnu 2014. Zakládající výbor tvoří mezinárodní tým složený z Ukrajinců, Čechů a Rusů. Naše členská základna se neustále rozrůstá a v současné době ji tvoří přes 30 členů a vice než 50 sympatizantů. Mezi našimi členy jsou lidé pracující i mladí studenti, občané České republiky i Ukrajiny, přidali se k nám i zástupci jiných národností.
Poprvé jsme naši organizaci oficiálně prezentovali na Babylonfestu v Brně a na katedře ukrajinistiky Filosofické fakulty Masarykovy univerzity. Oficiálně spolupracujeme s Konzulátem Ukrajiny ve městě Brně i s dalšími ukrajinskými organizacemi v České republice, jako je například Ukrajinská iniciativa v ČR nebo Sdružení Ukrajinek v ČR. Navázali jsme také kulturní spolupráci s divadlem Líšeň a divadlem Feste v Brně. V roce 2015 jsme uskutečnili naši první mezinárodní výměnu mládeže Become a connection.
Stavíme na tom, že jsme mezinárodní kolektiv, každý je vítaný a má možnost zapojit se dle vlastní iniciativy. Vytváříme prostor pro rozvoj týmu a snažíme se o navázání kontaktů s představiteli dalších menšin. Usilujeme o vytvoření a posílení doposud nesdružené ukrajinské komunity v jihomoravském kraji a o kreativní a přínosnou spolupráci s většinovou společností této země.
Marija Wazi

Marija Wazi

Ilnara Dudash

Ilnara Dudash

Julia Yevstigneyeva

Julia Yevstigneyeva

Denis Nesterko

Denis Nesterko

Julia Kolosenko

Julia Kolosenko

Liza Korolchuk

Liza Korolchuk

Liliya Fattakhova

Liliya Fattakhova

Marina Mishchyshyna

Marina Mishchyshyna

Yana Ihnatko

Yana Ihnatko

Staňte se součásti našeho týmu!

Rádi organizujete kulturní, filmové či hudební večery? Chcete využít svůj talent designera, fotografa, žurnalisty? Anebo se chcete naučit vést mezinárodní projekty?
Ať už vás to táhne jakýmkoliv směrem, v naší pestré činnosti určitě najdete svoje pole působnosti.

Stát se součásti týmu UKRIJM!

Podpořili nás